Tip 1: Jak odstínit nárazník

Tip 1: Jak odstínit nárazník

Škrábance se objeví po malých nehodách, náhleSkákání na kočičí auto, poškození povrchu a náhodou zasažení větve stromu. Chcete-li se zbavit drobných škod, není nutné zcela vyměnit nárazník, protože stačí správně aplikovat barvu na problematické místo a stroj opět získá původní vzhled.

Jak zabarvit nárazník

Budete potřebovat

 • - detergent;
 • - malý nůž;
 • - broušení kůže;
 • - rozpouštědlo;
 • - primer;
 • - speciální stříkací pistole nebo stříkačku pro nanášení laku;
 • - mokré tkáně;
 • - barva;
 • - lak.

Pokyny

1

Připravte potřebnou součást nárazníkA. Odstraňte prach a nečistoty od poškrábání a umyjte je pracím prostředkem nebo běžným pracím prostředkem.

2

Jemně vyčistěte poškození z peelingové barvy nožem. Poté pískujte škrábání se speciální kůží. Jakmile je povrch nárazníkale stane se matný, otřete je speciálním odmašťovacím rozpouštědlem, abyste odstranili zbytkový dehet.

3

Zakryjte poškrábanou část nárazníkale se dvěma vrstvami základního nátěru. Pro usnadnění postupu je nejlepší použít speciální pistoli. Nejdříve naneste rovnoměrně jednu vrstvu, nechte ji vyschnout a opakujte postup.

4

Počkejte, až půda důkladně vysuší, obvykle to trvá asi dva dny. Podkladový nátěr ošetřete speciálním brusným papírem, aby se odstranily vady a nepravidelnosti na povrchu. nárazníkE. Nepřehánějte to, jinak byste je vymazali na zem. Po vyčištění základního nátěru ho důkladně vyfoukejte a odmaštěte.

5

Před nanášením nátěru otřete povrch mírně navlhčeným hadříkem. Odstín nárazník Lze provést jednoduchým malým štětcem, neboSpeciální nástroj ve formě stříkačky. Roztírejte barvu v tenké rovnoměrné vrstvě a počkejte asi dvacet minut, než uschne. Poté jemně natřete nátěr a počkejte, až se uschne. Pokud výsledný výsledek nevyhovuje vám, můžete použít jednu nebo dvě další vrstvy.

6

Výsledný výsledek zajistěte bezbarvým lakem. Nejlépe je použít i v několika vrstvách.

Tip 2: Jak narovnat nárazník

Poměrně časté situace, kdy řidiči nechtěně ublížit zimu Nárazník Odbočuje. V tomto případě je záruka na nárazník zaručena. Při opravě automobilů vám obnovení nárazníku bude stát nejméně 4000 rublů. Ale můžete narazit nárazník sami.

Jak narovnat nárazník

Budete potřebovat

 • - Stavební sušička
 • - Rychlovarná konvice
 • - garáž nebo krabici o teplotě 20-30 ° C
 • - malý magnet
 • - teploměr

Pokyny

1

Nejprve shromážděte nějaké informacemateriál, z něhož je váš nárazník vyroben. Pokud jsou k vytápění "kontraindikace" - kontaktujte specialisty. Obvykle jsou však tyto nárazníky kladeny na mimořádné vozy (Lamborghini, Chrysler, Ferarri atd.).

2

Odstraňte nárazník z vozu. Potom pokračujte k ohřevu nárazníku. Vezměte fén na budovu a lehce zahřejte žehličku.

3

Poté ohřejte vodu v rychlovarné konvici, dokud neTeplota 35-40 0 C a jemně začněte vodovat nárazník. Stojí za to vylévat oblast v poloměru 15-20 cm od zubů. Dále přiveďte vodu na teplotu 45-500 ° C a opakujte postup.

4

Začněte ohýbat nárazník do jeho předchozího stavu, neNechat vodu suchou. Přinést magnet na poškozený povrch (i když je nárazník plastový, narovná se, protože barva obsahuje velké množství kovů). Přesuňte magnet ze strany na stranu.

5

Opatrně zatlačte dotek rukama dovnitřRuku a vymačkejte. Nepoužívejte však přílišnou sílu, aby nedošlo k poškození nátěru nárazníku. Nedopusťte ruku, jakmile se nárazník narovnal, stojí za minutku nebo dvě, aby ji podpořili.

6

Ohřejte vodu na 30-35 ° C a znovu nalijte nárazník. Opakujte tento postup několikrát, snižte teplotu vody při každém zalévání až 5 stupňů, dokud se nedostanete na milníku 15 0C. Po posledním napajedlo nárazníku v chladném a suchém místě a nechte zaschnout. Je nutné, aby si lehl, aby po dobu alespoň dvou dnů. Poté nainstalujte nárazník na místo.

Tip 3: Jak odstranit nárazník na Lancer 9

Odstoupení Nárazník je nutné v těchto případech, pokud je třeba provést jeho malbu nebo opravu, a také se dostat k těm údajům o vozidle, které uzavírá. Zvažte, jak provést stažení Nárazník na Mitsubishi Lancer.

Jak odstranit nárazník na Lancer 9

Pokyny

1

Odstranění fronty Nárazník Budete potřebovat šroubovák, kleště a soupravuKlíče, včetně koncových tlačítek pro "10" a "12". Pomocí šroubováku vysuňte držák krytu krytu chladiče. Poté opatrně jej vyjměte a proveďte totéž s druhým zámkem. Také vyjměte držák svorky chladiče a plastovou mřížku. V případě poškození plastových držáků a spon, nezapomeňte je vyměnit za nové.

2

Vypněte šrouby, které připevňují nárazník k zesilovači,pak najděte zezadu držáky obložení a pečlivě je odstraňte. Vyjměte písty, které jsou určeny k upevnění blatníků na ozdobu. Nezapomeňte, že jsou na obou stranách. Demontujte šrouby, které připevňují kryty na křídla, a odpojte konektor kabelů, které jsou vhodné pro mlhové světlomety.

3

Odstraňte překryv Nárazník Z auta. Potom odšroubujte dva šrouby, které připevňují zesilovač Nárazník K tělu auta a vyjměte jej. Přední instalace Nárazník a dát to v opačném pořadí.

4

Sejmutí zadní části Nárazník Stejné nástroje a dalšíVložený klíč na "14". Odpojte konektor vodičů od mlhového světla a odstraňte zadní světla. Odšroubujte šrouby, kterými jsou kryty klapky připojeny k oblouku kol. Poté vyjměte klapky a přední šrouby Nárazník.

5

Povolte šrouby v dírách podZadní světla. Vyjměte kolík z držáku a vyjměte jej. Odpojte obložení zavazadlového prostoru vytažením držáků a opatrným vytahováním pomocí šroubováku. Najděte plastové držáky, které jsou zajištěny ze spodní strany. Odstraňte matice, kterými je zesilovač Nárazník Připojené k tělu. Demontujte obložení kufru a vyjměte montážní šrouby Nárazník, Pak ji vytáhněte a odstraňte.

Tip 4: Jak lepit nárazník na VAZ

Obtěžování za volantem zpravidla pochopí téměř každého motoristu, včetně majitele VAZ. Případy poškození jsou časté Nárazník, které naštěstí lze opravit samostatně lepením. Proto nepotřebujete okamžitě spěchat do obchodu, pokud ho poškodíte a koupíte nový.

Jak nalepit nárazník na VAZ

Budete potřebovat

 • - polyesterová pryskyřice;
 • - epoxidové lepidlo.

Pokyny

1

Než začnete nárazník nalepit na VAZ,Zjistěte, jaký materiál je vyroben, neboť od toho závisí technologie opravy. Chcete-li to provést, podívejte se na značení na vnitřním povrchu Nárazník.

2

Dále odpojen od nárazníku, dobrýOčistěte od nečistot a pečlivě zkontrolujte, zda nejsou praskliny nebo poruchy. Malá trhlina, která není zapečetěná včas, může způsobit pozdější potíže, a proto je třeba vzít v úvahu případné zlomení. Pokud je váš nárazník polypropylen, pak spájkujte malé trhliny pájkou a pokud je materiál Nárazník - polyuretan, potom bude páječka nepřijatelná.

3

Nárazník z polyuretanového lepidlaEpoxidové lepidlo. Toto polymerní lepidlo eliminuje různé škody a zároveň šetří peníze. Před lepením namísto poškození narovnejte všechny nepravidelnosti zahřátím nárazníku zevnitř. Dále se dobře hodí ke sousedním stranám Nárazník, Které provedly své zamykání.

4

Všechny odmaštěné části utřete speciálním rozpouštědlem. Poté se epoxidové lepidlo v určitém poměru promíchá polyesterovou pryskyřicí a začne se rozprostírat na vnitřní straně Nárazník. Jakmile lepidlo převezme film, otočte hoNárazník a zapojte do vnějšího spojení. Úplné suché lepidlo lze vyčistit, ale v tomto případě bude třeba vyčistit povrch, protože poškozený film snadno prochází vlhkostí a to bude mít velmi negativní vliv na strukturu lepidla.

5

Po opravě nárazníku proveďte kompletní kosmetickou opravu tak, aby lepené trhliny byly co nejviditelnější.

Tip 5: Jak chránit nárazník

Nárazník je jedním z vyčnívajících částíauto, takže je nejčastěji vystaven mechanickým účinkům všech vnějších faktorů. Je nutné chránit nárazník vašeho vozu tak, abyste nečerpali při zakoupení nového.

Jak chránit nárazník

Budete potřebovat

 • - sada parkovacích senzorů;
 • - nástroje;
 • - mýdlový roztok;
 • - budova na vlasy;
 • - plastová stěrka;
 • - pryžové pásky pro nárazník.

Pokyny

1

Nainstalujte sadu parkovacích senzorů - zařízení,Které ukazují na malé obrazovce polohu vašeho vozu ve vztahu k jiným objektům. Cena takové sady se pohybuje v rozmezí od 2 do 6 tisíc rublů. Různé modely se navzájem liší sadou funkcí a počtem senzorů. V současné době můžete tento systém nainstalovat absolutně v jakémkoli automobilu. Mnoho parktronik má také možnost připojení k běžnému palubnímu počítači. Po instalaci vás systém varuje signálem, pokud vzdálenost mezi nárazníkem a překážkou dosáhne stanoveného rozsahu.

2

Nastavte "kenguryatnik", pokud máte SUVNebo crossover. Tato kovová konstrukce je připevněna ke spodní části vozu ze spodní části. Umožňuje chránit nejen nárazník, ale i klikovou skříň motoru. V automobilovém trhu najdete širokou škálu různých "kenguryatnikov" a vyzdvihněte model, který se nejlépe vyrovná s ochranou v autě. Instalace může být provedena nezávisle, protože je velmi jednoduchá. Pokud si nejste jisti, že máte své schopnosti, měli byste se obrátit na odborníka.

3

Utáhněte nárazník do průhledného ochranného filmu. Takový film chrání nárazník před malými štěpkami a škrábanci, které se často objevují během provozu. Také film může ušetřit nárazník z trhliny s mírným nárazem. Rozmazaný film může být pravidelně měněn, a tak zachovat vzhled stroje v jeho původní podobě. Takový film se používá velmi jednoduše. Stroj důkladně umyjte. Naneste vrstvu mýdlové vody. Odstraňte ochrannou vrstvu z fólie a vložte ji na nárazník s lepící stranou. Se speciální plastovou špachtlí pomalu začněte vyhlazovat celkovou povrchovou úlevu při ohřívání fólie konstrukčním vysoušečem vlasů. Je třeba přesunout se od středu k okrajům, aby bylo možné vypustit veškerou sódu z filmu. Potom nechte nárazník vyschnout. Zvláště velké bubliny mohou být jemně propíchnuty tenkou jehlou.

4

Lepidlo na gumovou podšívku nárazníku. Budou amortizovány plytkou kolizí. Lepicí guma je velmi jednoduchá. Odmastit nárazník. Odstraňte ochrannou vrstvu z gumových pásů. Pečlivě je lepidlo a pečlivě žehlit. Tato inovace ochrání váš nárazník, ale zničí vzhled automobilu jako celku.

Tip 6: Jak si objednat nárazník

Vlastní tlumiče dávají vozuIndividualita a otevírá své majitele široké možnosti pro sebevyjádření. Nárazníky moderních automobilů jsou vyrobeny ze skleněného vlákna s využitím technologie ručního lisování nebo vakuové infúze.

Moderní materiály umožňují vytvářet složité nárazníky
Nárazník moderního auta nejenProvádí ochrannou funkci, která přebírá část nárazové síly při dopravní nehodě, ale je také jedním z nejvíce pozoruhodných prvků exteriéru. Touha dát automobilu jedinečný vzhled inspirová majitelům automobilů k hledání nových forem a návrhových řešení. Způsoby výroby automobilových nárazů nevyžadují použití špičkových technologických zařízení, takže tato práce může být prováděna nejen velkými tuningovými ateliéry, ale také jednotlivými mistry nebo malými týmy odborníků. Pokud máte potřebné dovednosti a určitý čas volného času, můžete si v garáži připravit nárazník. Nárazníky jsou vyrobeny ze skleněného vlákna - kompozitního materiálu, který vám umožní vytvářet silné struktury složitých geometrických tvarů. Výrobní technologie zahrnují několik etap - vývoj projektového projektu, výrobu matrice, pokládání materiálu a malby.

Design

Vzhled nárazníku se může opakovatExistující prototyp a reprezentovat původní návrhové rozhodnutí. Existují různé způsoby, jak studovat design exteriéru automobilu, od náčrtků tužky až po 3D počítačové modelování. V některých případech jsou výrobci požádáni, aby úplně zopakovali původní návrh nárazníku.

Výroba matric

Matrix představuje zařízení, vnějšíjehož povrch zcela opakuje vnitřní povrch nárazníku. V jedné výrobní matrici jsou vyrobeny speciální druhy plastinu. Taková matrice je dokonale vhodná pro výrobu jednoho výrobku a po skončení práce může být materiál znovu použit. Při výrobě série nárazníků je nutná opakovaně použitelná matrice, která může být vyrobena z jakéhokoliv pevného a odolného materiálu. Populární mezi mistry automatického ladění jsou matrice vyrobené ze skleněného rohože a polyesterové pryskyřice.

Rozložení materiálu

Na povrchu matice střídavě rozloženésklolaminátové vlákna, které jsou impregnovány s pojivovou pryskyřicí. Také v konstrukci síly a stanoví Potřebné upevňovací prvky pro upevnění nárazníku na vozidlo. Kromě ručním výpočtem, způsob vakuového infuze, ve kterém se kontaktní vrstvy skla opatřené zvláštním zařízením pro vytvoření místní podtlak. Výsledný konstrukt je udržována ztvrdnout, a pak vstoupí do barvy.

Tip 7: Jak opravit zadní nárazník

Nárazník je důležitou součástí vozu, protožeJe určen k ochraně světlometů a karoserie při lehkých záchvatech, například při neúspěšném parkování nebo při příjezdu do garáže. Nicméně, někdy v důsledku úderu na plastový nárazník, například se může objevit velká trhlina. Pokud k tomu dojde, nezničte se a okamžitě vyhněte poškozenou část. Stále se můžete pokusit o uložení.

Jak opravit zadní nárazník

Budete potřebovat

 • - plochý a křížový šroubovák;
 • - jemnozrnná síť z nerezové oceli;
 • - malování pásky;
 • - páječka 75 W (může být více)

Pokyny

1

První věc, kterou musíte udělat, je startovatnárazník z auta. Tato práce je namáhavá a dlouhá. Pomocí plochého šroubováku vytáhněte 3 písty umístěné pod nárazníkem a 2 písty na každé straně, které je připevní k blatníkům. Odšroubujte také upevňovací šrouby, které drží nárazník na těle. Potom pomocí šroubováku Phillips odšroubujte 2 šrouby, které drží zadní světla na těle. Opatrně vyjměte zadní světlo a odpojte konektor kabelového svazku.

2

V dírách, kde byly umístěny světla, odšroubujteJeden šroub, s nímž je nárazník připojen k tělu, vyjměte kolíky z pístu a vyjměte je. Použijte plochý šroubovák, který chcete vyndat, a vyjměte 4 písty, které zajišťují obložení kufru a odstraňte ho. Demontujte matice, které drží zesilovač nárazníku. Odšroubujte šrouby připevnění nárazníku k tělu a poté, co jste někoho zavolali, odstraňte nárazník.

3

Nyní se o škody postarat, odšroubujtezesilovač a vyčistěte vnitřní povrch nárazníku od nečistot. Vezměte malířskou pásku a vytáhněte trhlinu zvenčí a udržujte nárazník v tomto místě co nejpevnější. Narezané oko vyřízněte na malé kousky 10x60 mm. Poté přiložte první kus a ohřejte ji pájecím páskem, poté další, atd. Počkejte, až všechny kusy vychladnou a ztuhnou. Pokud je to nutné, lehce ulehčit nárazník.

4

Po dokončení opravy všech nárazníků můžete začít s připojením k vozidlu v opačném pořadí.

Tip 8: Jak opravit popraskaný nárazník

Žádný řidič, bohužel, není imunní vůči drobným problémům v silničním provozu nárazník auto může vypadat praskliny. To zkazí nejen vzhled auta, ale také náladu svého majitele. Chcete-li vyřešit tento problém, není nutné kontaktovat centrum autoservisů, opravte popraskaný nárazník sami.

Jak opravit popraskaný nárazník

Budete potřebovat

 • - detergent;
 • - automobilový nebo budovový vysoušeč vlasů;
 • - Brusný papír;
 • - plastový kus;
 • - kovové svorky;
 • - páječka;
 • - polyesterový tmel;
 • - základní nátěr na plast;
 • - barva;
 • - jemnozrnná síť;
 • - malování pásky;
 • - kapalný plast;
 • - vrták;
 • - maskování pásu ze skleněných vláken;
 • - lepidla;
 • - Zahušťovadlo

Pokyny

1

Před opravou odstraňte poškozenénárazník z auta. Důkladně je opláchněte špínou pomocí vodního paprsku se saponátem a nechte vyschnout. Připravte auto nebo budovu vysoušeč vlasů a připravte speciální trysku s malým otvorem o průměru 5 mm. Pomocí velkého brusného papíru nebo nůž vytvořte otvor v nárazníku pro lepší svařování.

2

Vezměte si plastový kousek a zahřejte hovysoušeč vlasů, začněte těsnicí trhliny nejprve jedním a poté druhou stranou. Pro větší spolehlivost můžete poškozenou oblast upevnit pomocí kovových svorek. Předhřívejte konzolu páječkou a opatrně jej rozetřete do nárazníku a ohněte konce zevnitř.

3

Zatlačte nárazník zvenčí, pájte polyesterTmel a základem je speciální plastový nátěr. Na konci opravy použijte stříkací pistoli nebo stříkací pistoli na nárazník (ne více než 3 vrstvy).

4

Opravený nárazník můžete opravitjemnozrnné sítě. Rozřezáme je na malé kousky o rozměrech 10 x 50 mm. Vezměte malířskou pásku a upevněte ji na poškozenou oblast zvenčí a co nejtěsněji zatlačte trhlinu. Předehřejte první část mřížky a opatrně ji spláchněte do nárazníku, pak do druhého a tak dále po celé trhlině. Počkejte, až se vše ochladí, a pokud je to nutné, zbarví zapečetěnou oblast.

5

Dalším způsobem je použití kapalného plastu. Získejte tekutý plast, který odpovídá typu plastového nárazníku. Odtrhněte trhlinu pomocí brusného papíru a vytvořte malou drážku ve tvaru písmene V s diskem a vrtákem. Vezměte maskovací pás ze skleněného vlákna a utěsněte trhlinu z přední strany.

6

Pak v mělké nádobě mixzahušťovadla a adhezní hmoty a aplikujte tuto směs na pásku. Když je vše suché, opatrně odstraňte pásku, vyčistěte poškozenou oblast a naneste na ni kapalný plast. Když zamrzne, brousí povrch a provede malování.

Tip 9: Jak odstranit přední nárazník

V těch případech, kdy majitel potřebuje rozmontovat světlomet na vozidle VAZ 2110, abyste získali plný přístup k určenému vybavení, je nutné přední nárazník vyjmout z vozu.

Jak odstranit přední nárazník

Budete potřebovat

 • Šestihranný klíč 8 mm,
 • Imbus klíč pro 10 mm,
 • zakřivený šroubovák.

Pokyny

1

Ve skutečnosti není v tomto postupu nic složitého, navzdory působivým rozměrům demontované části.

2

Pokud je nárazník nainstalovánosvětlení nebo jiné elektrické zařízení, musí být palubní síť zařízení vypnutá odpojením negativního "zemního" kabelu od baterie.

3

Potom se rozebírá mřížka chladiče.

Jak odstranit přední nárazník

4

Po vyjmutí mřížky odšroubujte jeden šroub připevnění nárazníku umístěný po stranách vozu.

5

Po odšroubování dvou předních upevňovacích šroubů je nárazník demontován způsobem, který se jednoduše posouvá dopředu v průběhu jízdy.

Související videa
Dávejte pozor
Během instalace předního nárazníku věnovat pozornost jeho průvodců, které by měly být uvedeny v soulad s výřezy v zadní části stroje.
Užitečné rady
Instalace je v opačném pořadí.
Zdroje:
 • jak odstranit nárazník na váze 2110

Tip 10: Jak lepit nárazník

Na jaké problémy se nečeká?řidičů při jízdě po silnicích. Jak ukazují statistiky, většina nouzových situací nastává při dopravní zácpě na ulicích města. Nejčastějšími nehodami v těchto podmínkách jsou srážky vozidel, které často vedou k poškození nárazníky na strojích.

Jak nalepit nárazník

Budete potřebovat

 • - epoxidové lepidlo

Pokyny

1

V souvislosti se skutečností, že ve výrobě moderních nárazníky Polymerní materiály jsou široce používány, v případě nehod nastává otázka možnosti opravy plastových částí těla.

2

Opravovat nárazníky, vyrobené z plastuEpoxidové lepidlo. Při přípravě na nadcházející opravu nárazníku proto musíte v autorizovaném prodejci zakoupit opravářskou sadu na bázi epoxy. V celé sadu opravárenské soupravy vstupuje a stekltkanje.

3

Epoxidové lepidlo je dvousložkové lepidlo. Obsahuje tvrdidlo, které musí být před použitím důkladně promícháno (viz pokyny na obalu). Skleněná vlákna impregnovaná lepidlem připraveným k použití, která je nalepena zevnitř na poškozené části nárazníku.

4

V těch případech, kdy je nutné zpevnit díly, které mají být lepeny, je na vnitřní straně nárazníku, která je pokrytá skleněnou tkaninou impregnovanou epoxidovým lepidlem, přilepena kovová síť.

5

Sušení, nebo spíše polymerace epoxidůlepidlo dojde během jednoho dne. Po uplynutí stanovené doby se provádí konečné zpracování lepených povrchů: broušení, malování, leštění.

Dávejte pozor
Epoxidové lepidlo je toxická chemická sloučenina, proto by měla být oprava provedena na dobře větraném místě.

Tip 11: Jak vylamovat nárazník

V důsledku malé nehody nebo neúspěšného parkování nárazník tam jsou neatraktivní škrábance. Odstraňte tento problém a vráťte poškozené detaily atraktivnímu vzhledu s leštěním. Tento postup nevyžaduje žádné speciální dovednosti, takže si to můžete udělat sami.

Jak polit nárazník

Budete potřebovat

 • - automobilový šampon;
 • - lešticí stroj;
 • - hrubá abrazivní pasta;
 • - jemná brusná pasta;
 • - měkká suchá tkanina;
 • - prostředek s teflonem a voskem;
 • - leštění.

Pokyny

1

Pro pohodlí před zahájením práce odstraňte nárazníkz auta. Důkladně ho omyjte šamponem z auta. Nechte úplně suchou. Poté odstraňte pomocí rozpouštědla povrch nárazníku.

2

Vezměte leštící stroj a nainstalujte jej.kruh určený pro hrubé leštění. Aplikujte velkou brusnou pastu na nárazník a stroj zapněte na nejnižší rychlost a začněte rovnoměrně rozdělovat povrch. Současně musí být vaše pohyby postupné.

3

Stroj přepněte na rychlost 2500 otáčekza minutu a pokračujte v práci. Nezapomeňte sledovat stupeň povrchového vytápění, protože může poškodit vrstvu laku. Nakonec utřete zbytky pasty měkkým suchým hadříkem.

4

Nyní na nárazníku je již jemná brusná pasta a na stroji nainstalujte příslušné lešticí kolečko. Proveďte leštění stejným způsobem, jak je popsáno výše.

5

Po dokončení postupu přejděte na položkupovrchové ošetření speciální látkou, která má v jeho složení teflon a vosk. To pomůže vrátit nárazník lesk a poskytnout mu vodoodpudivé vlastnosti.

6

Na leštičku namontujte pěnovou gumukruh a naneste malé množství nárazníku. Zkuste jej rozdělit co nejrovnoměrněji, odejít bez sraženin. Zapněte stroj a průměrné rychlosti přesně opracované plochy.

Související videa
Dávejte pozor
Doporučujeme provádět práci v jasné, dobře větrané místnosti.
Užitečné rady
Leštění můžete provádět ručně. Chcete-li to provést, aplikujte několik čistých leštidel na suchý čistý hadr a nasaďte ho na povrch. Počkejte, až začne blikat a teprve poté proveďte kruhové pohyby rukama, vyleštěte nárazník. Pokud nechcete odstranit nárazník, pak před zahájením leštění umyjte a vysušte vozidlo. Nezapomeňte pokrýt všechny detaily v blízkosti nárazníku novinami.
Užitečné rady
Doporučuje se, aby během celé prácefilm zbytek kusů, aby se špinavé. Před začátkem procesu by se měla postarat o místnosti, pokrytí podlahy s novinami a pak to nebude mít malovat a nečistoty.