Tip 1: Jak muflovat naftu

Tip 1: Jak muflovat naftu

Na benzinových motorech motor umírávypněte systém zapalování. Na dieselových systémech není zapalování, takže jsou tlumené jinak. A prodloužit životnost nafty byste měli znát a dodržovat několik pravidel při vypnutí motoru.

Jak muflovat naftu

Pokyny

1

Chcete-li motor zamířit, vypněte motorpřívod paliva. U osobních automobilů položte klíč do zámku zapalování v požadované poloze. Současně se otevře elektrický ventil, který zablokuje dodávku topného oleje podél palivového potrubí. U moderních modelů je přerušení dodávky řídících impulzů k otevření vstřikovačů.

2

Na nákladních automobilech, velkých autobusech a dálnicíchTraktory, klikněte na tlačítko umístěné na podlaze v oblasti nohou řidiče nebo na přístrojové desce nebo na zvláštní páce. Současně mechanický pohon blokuje tok paliva v palivovém čerpadle. Vezměte prosím na vědomí, že jednoduše stisknutí tlačítka nestačí. Po stisku tlačítka podržte, dokud není naftový motor tlumen.

3

Použití zařízení k překrytípřívod paliva jako motorová brzda na vozidle nebo autobusu, vyfoukejte naftu bez vypnutí spojky. Současně se auto začne zpomalovat. Tuto techniku ​​použijte při přiblížení semaforu nebo při sestupu a pouze u vozidel (autobusů) vybavených mechanickým pohonem, které blokují přívod paliva. U osobních automobilů s elektrickým ventilem může použití této metody vést k poruše systému.

4

V případě poruchy elektrického ventilu,překrývající dodávku solárního oleje, použijte následující způsob, jak motor vyfouknout: bez vypnutí převodového stupně uvolněte spojku při současném stisknutí brzdy. Pro větší účinnost tohoto příjmu zapněte vyšší rychlost předem.

5

Při provozu naftového motoru v podmínkáchnízké teploty (mínus 25 a níže) před utopením nafty, nalijte sklenici benzínu do olejové jímky. Benzín dočasně snižuje viskozitu oleje a usnadňuje start. Po spuštění a zahřívání motoru se benzín odpařuje a uniká ventilací klikové skříně. Po aktivní aplikaci této metody na konci zimního období změňte olej, protože benzin zrychluje oxidaci oleje.

6

Počkejte 1-3 minuty před vypnutím nafty,nechat ho pracovat na volnoběhu. Tím se výrazně zvýší životnost turbíny, umožní se ochladit a ochladit olej a před vypnutím vypustit z turbodmychadla. Samozřejmě, pro dieselové motory, které nejsou vybaveny turbodmychadlem, není třeba tuto metodu používat.

7

Na moderních vznětových zahraničních automobilechinstalované turbo-časovače, které zajišťují nouzový provoz vznětového motoru po určitou dobu po jeho vypnutí. Turbotimery s inteligentním řídícím systémem vypočítají potřebný čas, kterým bude motor tlumen, vzhledem k trvání a intenzitě zatížení.

Tip 2: Jak nainstalovat diesel na UAZ

Populární popularita motorová nafta motory v autě -relativně nový trend. Zvýšený zájem o vznětové motory je způsoben inovacemi v oblasti konstrukce motoru: snížila se spotřeba paliva, zlepšila se šetrnost k životnímu prostředí a dynamika a řada dalších ukazatelů se výrazně zlepšila. Dnešní diesel je instalován na různých vozidlech, včetně vozů UAZ.

Jak nainstalovat diesel na UAZ

Budete potřebovat

 • - vznětový motor;
 • - klíče;
 • - šrouby;
 • - motorový olej;
 • - zvedací zařízení;
 • - kapalina pro chladicí systém.

Pokyny

1

Vytvořte startér s ramenem dopředného uložení naftového motoru a utáhněte všechny šrouby.

2

Potom pomocí zvedacího zařízení nebose zahraniční asistencí, umístěte naftový motor a skříň tak, aby se skříň převodovky nejprve dostala. V tomto případě se držáky zadních podpěr dieselového motoru musí shodovat s těmito upevňovacími body UAZa a montážní výčnělky - umístěné na zadní straně konzol, které slouží jako podpěra vznětového motoru.

3

Namontujte příčný přední nosník. Poté upevněte všechny montážní šrouby motorovým olejem, namontujte je do drážek a utáhněte. Nezapomeňte, že na příčném nosníku nesmí působit žádná závaží dříve, než jsou šrouby zcela utaženy.

4

V příčné nosnících nosníku namontujte gumubloku a poté zasuňte upevňovací šrouby ze zadní části příčného nosníku a utáhněte je. Potom přestavte blok elektrického proudu na místo, které je k tomu určeno (ujistěte se, že všechny vodicí výstupky jsou umístěny na předním nosiči ve speciálních drážkách, které jsou pro ně k dispozici).

5

Po odpojení zdvihacího zařízení,připojte "zemnící" vodič k tělu vozidla. Potom zkontrolujte mechanizmus řadicí páky a převodovku ve vozidle s manuální převodovkou. V případě potřeby nastavte kabel řazení.

6

Připojte zpětný vodič a senzor rychloměru. V případě, že je to poskytováno konstrukcí vozidla UAZ, nainstalujte pomocný válec spojky a odstraňte vzduch z hydraulického systému tohoto pohonu.

7

V chladicím systému přidejte kapalinu, pozorujtes potřebnou koncentrací nemrznoucí kapaliny. Pak položte kabelový svazek a udržujte jej mimo jednotky s vysokou teplotou. Konečně připojte kabel škrtící klapky a zkontrolujte funkci naftového motoru.

Tip 3: Jak nainstalovat nafukovací plyn do Gazely

Popularita motorová nafta motory není překvapující: jsou ekonomické, mají vysoký točivý moment a náklady na motorovou naftu zůstávají cenově dostupné. V současné době jsou dieselové motory instalovány na různých vozidlech, včetně Gazelles.

Jak nainstalovat na naftu plynový vůz

Budete potřebovat

 • - vznětový motor;
 • - zdvihací mechanismus;
 • - motorový olej;
 • - nástroje.

Pokyny

1

Než začnete s instalací dieselového motoru, Gazelle, studovat jeho konstrukční prvky. Samozřejmě, že na první pohled, rozdíly mezi vznětových a zážehových motorů irelevantní stejných písty, ojnice a válců. U vznětových motorů jsou však části ventilu poněkud zesíleny. Kvůli tomuto dieselového motoru je schopen snést vyšší zatížení než benzínový motor.

2

Upozorňujeme, že v naftěvzduch a palivo jsou dodávány samostatně. První stlačený vzduch vstupuje do válců a až po zahřátí na 700 až 800 stupňů se palivo dodává do spalovací komory pod vysokým tlakem.

3

Po zkoumání vlastností nafty začněte cvičit- Instalace motoru na Gazely. Tento proces je téměř stejný jako instalace naftového motoru pro automobily jiných značek. Za prvé, pomocí zdvihacího mechanismu namontujte naftu do motorového prostoru a nejdříve je třeba uvést skříň převodovky.

4

Mazání všech spojovacích prostředků motorovým olejem,potom je nainstalujte do drážky a dobře je utáhněte. Spusťte zařízení do místa, které je pro něj vyhrazeno. Poznámka: všechny vodítka agregátu musí být umístěny ve zvláštních zářezech.

5

Po vyjmutí nafty ze zdvihacího mechanismupřipojte k tělesu "hmoty" vodiče Gazelle a pak zkontrolujte mechanizmus řazení. Poté připojte kabeláž senzoru rychloměru a zpět.

Tip 4: Jak muflat ventil USG

Systém recirkulace výfukových plynů (EGR) je navržen tak, aby redukoval oxidy dusíku ve výfukových plynech vozidla. Při kontaminaci a selhání ventilu USR Stroj může stát na volnoběhu, spotřebovává více paliva. Aby nedošlo k ztrátě času a peněz při opravě tohoto systému, můžete ventil jednoduše potlačit.

Jak muflovat ventil EGR

Budete potřebovat

 • - šroubovák;
 • prostředky pro čištění motorů;
 • - kus hliníku o tloušťce 1 mm nebo plechovka s pivem;
 • - nůžky na kov;
 • - Ostrý nůž.

Pokyny

1

Odšroubujte uzávěr expanzní nádrže a odtokuKork v pravém dolním rohu chladiče. Odstraňte nemrznoucí směs v připravené nádobě. K tomuto účelu můžete upravit pětilitrovou plastovou lahvičku s řezem. Odpojte přívodní hadici nemrznoucí kapaliny.

2

Odpojte vakuovou trubku od ventilu EGR. Odšroubujte šrouby, které zajišťují jeho pouzdro. Odmontujte ventil a těsnění. Očistěte tělo ventilu čističem motoru.

3

Odřízněte konektor z hliníkového kusu o tloušťce 1 mm. Není-li to po ruce, může být stonka vyrobena z řezaného plechového piva. Paronit je nejlépe nepoužívat, protože rychle hoří.

4

Použijte tovární těsnění ventilu EGR v místějako šablonu. Položte ho na plech a "kroužte" ostrým nožem. Poté je konektor snadno narezán pomocí nůžek. Vyvrtejte otvory v šrouby.

5

Namontujte víčko, vložte tělo ventilu EGR na své místo a zajistěte šrouby.

6

Vyčistěte a odstraňte klapku ze sběrného sacího potrubí. Vyčistěte rozdělovač a nainstalujte klapku na místě, připojte všechny hadice. Naplňte nemrznoucí směs, aniž byste zapomněli měřit její hladinu.

7

Volitelně odstraňte ventil, namísto nějmá ocelovou zátku vyřezanou na velikost díry. Po instalaci konektoru ventilu do palubního počítače se objeví chyba (pokud samozřejmě tento blok není šitý s odečtením podle systému USR). Pokud je to nutné, obraťte se na odborníka na jeho firmware nebo jednoduše odpojte terminál od snímače.

Tip 5: Jak si vybrat motorovou naftu

Japonské vozy s motorová nafta aby jejich majitelé byli šťastnípráce, hospodárnosti, spolehlivosti a jednoduchosti při opravách během provozu v podmínkách vnitrostátních silnic. Chcete-li získat všechny tyto výhody při nákupu nafty, je důležité, podle jednoduchých pravidel, udělat správnou volbu.

Jak vybrat vznětový motor

Pokyny

1

Koupit naftový vůz od cizinceosobě, podrobte motor důkladné kontrole. Ujistěte se, že je motor při startu chladný. Nafta v dobrém stavu začne od poloviny otáčení. Všimněte si, že vytváří spíše znatelný zvuk v chladu. Poté spusťte teplý motor, hluk by měl značně poklesnout. Pokud se v tomto stavu nezačne okamžitě, ale pouze po 3 až 9 pokusech, pak jsou kroužky, píst, opotřebeny.

2

Zkontrolujte, zda z výfukového potrubí není kouř,Když stisknete plynový pedál, když je motor teplý. Pokud je oblak kouře tmavý, pravděpodobně jsou opotřebené olejové kroužky nebo jsou injektory vadné. Bílý kouř indikuje vniknutí vody do paliva. Přineste list papíru pod výfuku. Pokud se na ní objevila saze, pak palivo nevyhoří úplně.

3

Zvuk běžícího motoru by měl být měkký,jednotné, bez klepání. Opačný údaj znamená poruchu v provozu ventilů. Zkuste rozpoznat vnější šum při vytáčení a resetování otáček, určení práce klikové hřídele a pístu. Otevřete víčko oleje. Indikátor skutečnosti, že někde je průlom plynů, jsou šplouchání oleje z výplně oleje.

4

Podívejte se pod kapotu. Určete integritu bloku motoru a matic vstřikovacího ventilu. Stopy červeného nebo bílého tmelu namísto černé barvy ukazují, že byl motor otevřen. Všechny šrouby zajišťující pomocná zařízení musí být na místě.

5

Chcete-li posoudit stav vložky, zahřejte vozidlo, utáhněte jej a okamžitě zapněte zapalování. Tlačítka tlaku oleje by se měla rozsvítit po 2 - 3 sekundách, ale ne dříve.

6

Jsou-li výsledky všech těchto akcí, které nejsou zklamáni, a jste připraveni, aby se stal majitelem vznětového motoru, měření tlaku kompresní a klikovou skříň, zkontrolujte chladicí trysky systému.

Tip 6: Jak si vybrat dieselové vozidlo

Nákup automobilu s dieselovým motorem pro nezasvěcené osoby je komplikované, temné a nepochopitelné podnikání. Proto byste měli vědět, jak vybrat správné naftové vozidlo, abyste se vyhnuli zklamání z nákupu.

Jak si vybrat dieselové vozidlo

Budete potřebovat

 • Měřič úrovně kompresoru, měřič tlaku plynu klikové skříně a další zařízení pro diagnostiku motoru.

Pokyny

1

Nejprve byste měli zkontrolovat, jak začínámotor je studený. Nejlepší je to udělat ráno, aby byl motor zcela chladný. Diesel v dobrém stavu začne s půl otáčky. Pokud se nepodaří okamžitě spustit, je to špatná známka (opotřebení pístu nebo opotřebení kroužků). Studený bude hlučný, vyhřívaný - mnohem tišší. Pokud spustíte horký motor, na mnoha modelech se topení nezapne a start bude způsoben kompresí. Když stisknete pedál akcelerace na teplém motoru, měli byste zkontrolovat, zda kouř z výfukového potrubí odkapává. Pokud je kouř tmavý, dochází k opotřebení kroužků pro odstranění oleje nebo k poruše vstřikovačů. Bílý kouř znamená vniknutí vody do paliva. Často používaná metoda: pro výfukový systém je nahrazen bílý kapesník nebo list papíru. Přítomnost sazí na papíru nebo textilii naznačuje zvýšenou spotřebu oleje nebo neúplné spalování paliva. Na turbodieselu je povolen černý kouř, dokud není turbína zapnuta, stejně jako při přenosu plynu. Mělo by však být krátkotrvající a ne husté. Stojí za to zkoušet motor bez vzduchového filtru. Snad zanesený filtr je příčinou zvýšeného kouře.

2

Nerovný, klepání na zvuk prácemotor říká o nesprávném nastavení ventilů a možná o problémech s ventily samotnými nebo s písty. "Tvrdý" zvuk v kombinaci s černým kouřem při vysokých otáčkách znamená včasný vstřikovací úhel. Přerušení a šedý kouř na volnoběh, kombinovaný s přerušeními a černým kouřem při vysoko - pozdním záběru. Nerovnoměrný provoz vznětového motoru při volnoběžných otáčkách v kombinaci s černým kouřem odhaluje nepracující trysku. Chcete-li toto otestovat, deaktivujte jej. Po otevření krytu oleje byste měli z výplně oleje zkontrolovat nepřítomnost olejových sprejů. Jejich přítomnost je ukazatelem průlomu plynu. Důvody pro to mohou být mnohé. Je třeba zhodnotit celkový vzhled prostoru motoru. Pokud matice vstřikovačů a bloku válců nemají zuby, pokud jsou stopy bílého nebo červeného těsnění (černé z japonských automobilů), pak nebyl motor otevřen. Zkontrolujte také přítomnost šroubů pro zajištění všech pomocných zařízení. Stav obložení je kontrolován následujícím způsobem: zahřátí stroje, jeho zatažení a okamžitou zapnutí zapalování. Indikátor tlaku oleje by se měl rozsvítit po 2-3 sekundách. Pokud je to dřívější - vložky by měly být změněny.

3

Komprese Na stanici nebo v namontované garážiMěli byste měřit kompresi. Komprese by měla být nejméně 25. Avšak tato hodnota se může lišit pro každý objem motoru. Rozložení hodnot by nemělo přesáhnout 0,5 pro nový stroj a 1-2 pro staré. Silný rozptyl naznačuje rychlou revizi. Nízká komprese může být způsobena opotřebením pístu nebo opotřebením ventilů. Opotřebení ventilů v opravě je levnější a snadnější.

4

Trysky Jednotka musí během provozu,charakteristický zvuk a postříkejte palivo do prašného stavu. Stříkání ve formě kapiček a trysek je kategoricky kontraindikováno k motoru. Spolu s injektory je nutné vyhodnotit těsnost hadic přívodu paliva a návrat krmení.

5

Olej Olej by měl být černý, bez cizorodých látek. Stříbrně šedá barva oleje indikuje nedávné použití aditiv molybdenu.

6

Chladicí systémbubliny na zahřátém motoru při středních a vysokých otáčkách. Na kovových trubkách systému by nemělo docházet k rezavění a červenému nátěru (signalizujte, že byl motor přehřát).

7

Posledním krokem je změření tlaku plynů z klikové skříně. Vysoká hodnota tohoto indikátoru může být způsobena pouze opotřebením pístu nebo ventilů.

Tip 7: Jak topit naftu

Mnoho motoristů čelí problémuzagelevaniya motorové nafty v zimě. To se nejčastěji děje, protože používáte letní naftu nebo zimní palivo špatné kvality. Co dělat v tomto případě a jak zabránit zmrazení paliva.

Jak zahřívat naftu

Pokyny

1

Dieselový motor palivo má dva teplotní body: a filtrace teplota zagelevaniya.Voobsche teplota zagelevaniya teploty - pokud je to vaše dieselové palivo promění v rosolu, a schopnost jejich čerpání přes palivové potrubí a palivové filtry jsou k dispozici. To se může stát buď proto, že jste si myslíte o automobilový tankování s nedostatečnou pozorností, anebo proto, že jste byli propuštěni na čerpací nekvalitního paliva, a ostrá teplota klesne mimo palivo náhle obrátil na želé.

2

Může být vyřešen následující problém:způsobem. Nalijte do nádrže dvojitou nebo dokonce trojitou dávku antigelové přísady, zbytek se zahřeje proudem horké vody. Zkuste použít ventilátor (dodržujte všechna potřebná opatření).

3

Vše se dělá takto: pojistěte foukač, vydejte kus kanystru s délkou asi půl metru o průměru asi deseti centimetrech a nasměrujte plamen lampy do trubice, čímž získáte něco jako žhavicí pistoli. Podívejte se také na to, že plamen nevychází pod vaším vozem ve své čisté podobě, jinak byste riskovali příliš teplé. No, v nejvíce extrémním případě počkejte až do rozmrazení.

4

Aby nedošlo k následným případůmmrazící solární olej, věnujte pozornost následujícím bodům. V chladném počasí, vyplnit pouze zimní motorovou naftu (zde je však varianta se dostala do bezohledných prodejců, kteří prodávají v létě nafty pod rouškou zimy), použijte antigelevymi aditiva (vyberte volby importu, jsou samozřejmě dražší než domácí protějšky, ale prospěch z nich mnohem více), instalujte v autě elektrické ohřívače nafty.

Tip 8: Jak spustit naftu v mrazu

Zima pro motoristy je zvláštní čas. Zvláště pro ty lidi, jejichž stroj je vybaven motorová nafta motoru. Jaké pravidla bych měl dodržovat, abych mohl snadno spustit naftový motor mráz a ne pozdě na práci nebo na důležitou schůzku?

Jak spustit vznětový motor v mrazu

Pokyny

1

Mělo by být zapamatováno, že by měl pracovat motorzačít bez problémů. Nainstalujte spolehlivý akumulátor se silným rozběhovým proudem, používejte pouze servisní svíčky. Zajistěte, aby palivové čerpadlo, kroužky a stěny válců nebyly opotřebené a palivový filtr a vzduchový ventil nebyly ucpány.

2

Vyberte zimní palivo, které lze použít při teplotách od 0 do -30 ° C. Pokud žijete v oblasti, kde jsou teploty extrémně nízké, nakupujte arktické palivo.

3

Pokud jste nemohli nalézt nebo nalijte zimní časpalivo a používat léto (pro teploty do 0 ° C), nainstalujte do auta palivové a potrubní topení. Můžete použít přísady, tj. Přípravky, které zlepšují provozní vlastnosti paliva při nízkých teplotách. Je to mnohem levnější.

4

Udržujte palivo v nádrži - to neníby měla být méně než polovina. To však pomůže pouze tehdy, když je stroj nečinný na dobu delší než čtyři hodiny a teplota neklesne pod 30 ° C.

5

Před zahájením startéru,zapněte dálkové světlo po dobu několika minut, což pomůže zahřát baterii. Poté vytlačte spojku a začněte otáčet startér. Udělejte to po dobu asi deseti sekund, po které nechte motor trochu odpočívat.

6

Pokud se baterie posadila, zatímco stolní počítač,světlo z jiné baterie. Každý, kdo to udělá, by měl zahřát baterii. Připojte akumulátor paralelně, to znamená mínus na mínus plus plusy, jinak by mohlo dojít k zkratu a výbuchu.

7

Při skladování vozu na parkovišti nepoužívejte parkovací brzdu, protože teplé bubny mohou kondenzovat vlhkost a mrázbudou se držet na podložkách do auta. Pokud se tak stalo, budete muset trávit časmrázku brzdových systémů. Musíte odstranit kola a zahřívat podložky.

Tip 9: Jak odmrazit naftu

Aby se chránili před problémyPři startu motoru se doporučuje v zimě uložit motorovou naftu do garáže. Avšak v průměrné klimatické zóně a na severu jsou takové mrazy, že ani toto dané bezpečnostní opatření neuloží naftu z mrazu. Jak mohu odmrazit naftu?

Jak rozmrazit vznětový motor

Budete potřebovat

 • - ruční výměnné čerpadlo;
 • - kompresor;
 • - hořáku nebo hořáku;
 • - obrazovku

Pokyny

1

Zkontrolujte přívod paliva. Chcete-li to provést, proveďte ruční výměnné čerpadlo a pokuste se s ním pumpovat palivo. Pokud se po stisknutí tlačítka čerpadla spustí velmi pomalý start z výchozí polohy, pak je mřížka palivové nádrže nebo palivová linka ucpaná parafínem.

2

Pokuste se vyfouknout palivové potrubí. Chcete-li to provést, vyjměte přívodní hadici a nainstalujte hadici kompresoru na ni. Otevřete krytku palivové nádrže a vyfukujte. Pokračujte v procesu, dokud neuslyšíte charakteristický zvuk. Vyměňte potrubí dodávky paliva. Zkuste motor nastartovat.

3

Pokud se motor nespustí, je to nutnépředehřejte palivo. Chcete-li tak učinit, vezměte hořák nebo dmychadlo. Zahřejte palivovou nádrž. Ujistěte se, že ruční čerpadlo začne čerpat palivo. Měli byste vědět, že je velmi důležité opatrně ohřívat palivovou nádrž. Pokud používáte hořák, je přísně zakázáno směrovat plamen přímo do nádrže. Použijte obrazovku.

4

Pokud a po zahřátí palivové nádrže vašeauto nenastartuje, a proto je nutné, aby se zahřál palivového čerpadla vysokotlakého a jemný filtr. Nejbezpečnější způsob zahřátí je použití teplé vody. Na mnoha modelech motorů se tyto uzly nacházejí pod mezichladičem. Teplá voda a opatrně nalije přímo na ohladitel.Esli v modelu vozidla je volný přístup k jemný filtr paliva, pak je tento uzel může být ohřát pomocí lampu nebo hořák. Při práci s pájecí lampa nebo je nutné pochodeň dodržovat všechna bezpečnostní opatření. Dalším způsobem, jak vyřešit tento problém, je naplnit nádrž teplým palivem.

5

Aby nedošlo k problémům s mražením nafty, doporučujeme použít antigelové přísady. Pokud je to možné, měl by být instalován systém pro ohřev hlavního kotle a palivo.

Zdroje:
 • Jak rozmrazit vznětový motor