Tip 1: Jak ukončit smlouvu o koupi auta

Tip 1: Jak ukončit smlouvu o koupi auta

Nákup vozu - vždy radostná událost. Ale jsou chvíle, kdy se auto v kabině prodalo vadné. Používání takového vozu je nejen nepříjemné, ale může to být život nebezpečné. Je tu touha se rozpustit smlouvy prodej a nákup. Postup je nepříjemný, ale docela možné.

Jak ukončit smlouvu o koupi auta

Budete potřebovat

  • Záruční karta se značkami při opravě;
  • Nárok na ukončení kupní smlouvy;
  • Pomoc advokáta;
  • Společnost pro ochranu práv spotřebitelů;
  • Občanský zákoník Ruské federace.

Pokyny

1

Možnost návratu vozidla je. Pouze prokázat tovární manželství je dost obtížné a někdy musíte jít k soudu kvůli rozpuštění smlouvya prodej a nákup vozu. Chcete-li začít, oznamte skutečnost manželství s prodávajícím. Pokud je to možné, upravte manželství na fotografii. Obraťte se na prodejní centrum, abyste si mohli prohlédnout problematickou oblast.

2

Zeptejte se správce salonu, ve kterém byl nákup proveden, aby se rozpustil smlouvy prodej a nákup vozu dobrovolně. Motivujte svou touhu. Stává se, že manželství je nesporné a prodávající souhlasí s tím, že ukončí bez dalšího.

3

V případě, že se prodejce nechce rozpustit smlouvy, vyžadují vyšetření. To bude vyžadovat určité finanční náklady a čas. Ale pokud se rozhodnete vrátit auto, jděte na konec.

4

Napište žádost soudu o přiznání smlouvya prodej a nákup neplatné. Můžete vytisknout nárok na ukončení smlouvya prodej a nákup.

5

Na soudu prokáže, že toto auto jevadný. Uveďte důkazy a poskytněte veškerou dokumentaci o opravách, která musí být zaznamenána v záruční kartě stroje. Zkontrolujte také kontroly. Nezoufejte, pokud první rozhodnutí soudu nebylo ve vaší prospěch. Pokračujte dál. Adresa právníků.

Tip 2: Jak ukončit pojistnou smlouvu

Existují situace, kdy je nutné je rozpustit smlouvy Pojistná smlouva. Zvažte tuto situaci příkladem smlouvya Pojistná smlouva OSAGO. Zatímco návrh a ukončení jiných politik, hlavní body jsou stejné.

Jak ukončit pojistnou smlouvu

Pokyny

1

Za prvé, pro zrušení smlouvya OSAGO, musíte přijít do pojišťovnyspolečnosti s dokumenty. Samotné je nutné přijmout aktuální politiku a cestovní pas. Vzhledem k tomu, že většina pojišťoven vrátí peníze pouze bezhotovostním převodem, s sebou si s sebou vzít kartu jakékoliv banky a podrobnosti o převodu na tuto kartu (bankovní BIC, jméno, zúčtovací účet atd.).

2

Za druhé, protože ve většině případů ukončení smlouvya nastane kvůli prodeji auta, pak při prodeji udělat kopii smlouvyale kupujte a prodávejte a přiveďte tuto kopii pojišťovně. V tomto případě nemusíte vymýšlet nebo vysvětlit důvod ukončení smlouvyA.

3

Za třetí, když přijdete do kanceláře pojišťovny, vyposkytnout všechny nezbytné kopie dokumentů, napsat žádost ve formuláři a na formuláři pojišťovny. Zbývá počkat na vrácení peněz. Obvykle do jednoho měsíce peníze přicházejí na určený účet. Pokud zadáte kartu, na kterou je mobilní banka připojena, obdržíte SMS zprávu o doplňování zůstatku.

Tip č. 3: Jak vrátit nové auto

Podle zákona o ochraně spotřebitele,kupující má právo vrátit novému vozidlu prodejci, pokud se jeho kvalita ukázala jako nedostatečná, zařízení je neúplné, stejně jako další porušení zákona a podmínky kupní smlouvy.

Jak vrátit nové auto

Pokyny

1

Nejprve se vraťte k prodávajícímu auveďte důvodné důvody, proč chcete vozidlo vrátit. Ujistěte se, že píšete písemné vyjádření, jehož kopie odešlete doma. Prodávající vám musí zaslat písemnou odpověď do 10 dnů. Uvedení jejich podmínek pro vyřešení konfliktu nebo uvedení důvodů odmítnutí.

2

Komunikace s prodejci vyjadřují důvěru vjejich slova, znalost legislativy v oblasti ochrany spotřebitele. Neposkytujte kompromisy - nechte je hledat prodávajícího. Definujte hlavní požadavek pro sebe a dosáhněte jeho splnění. Při jednání s aktivními klienty budou prodejci více ochotni splnit vaše požadavky, než se budou zabývat soudem.

3

Praxe ukazuje, že se vracetšpatné auto je nejjednodušší do 15 dnů od data prodeje. Vezměte prosím na vědomí, že při objednávání určitého balíčku musí kupující počkat na provedení objednávky a skutečný den přijetí stroje se může lišit od data prodeje.

4

Pokud vám prodávající obviní z porušení podmínekprovozu, což vede k selhání automobilu, vyžadují nezávislé vyšetření. Měl by se konat na jeho náklady. Vezměte prosím na vědomí, že výsledky vyšetření lze podat u soudu.

5

Pokud žádná opatření v přípravném řízenínepoctivý prodejce neměl účinek, podat žalobu proti němu. Chcete-li zvýšit vaše šance na výhru případu, najmout kompetentního právníka. Počítá se s vítězstvím a vyžaduje nejen návrat nákladů na auto, ale i veškeré právní náklady a škody. Nevyžadujte příliš mnoho - kurty nemají rádi chamtivost. Výše škody a veškeré náklady nebudou vyšší než 50% ceny automobilu.

6

Pokud je vozidlo přijato na úvěr v bance, kontaktujtena nejbližší pobočku s žádostí o ukončení smlouvy o půjčce. Typicky, prodávající v tomto případě návratová hodnota vozu zcela úvěrové instituce. Banka po skončení smlouvy o úvěru, vyzvednout peníze, s výjimkou již zaplacených úroků. Je důležité vyžadovat, aby banka písemné oznámení, že nemá žádné nároky na vás.

Tip 4: Jak importovat auto na Ukrajinu

Každý den tisíce lidí překračují auta Ukrajinské hranice s různými účely. Mezi nimi je spousta těch, pro které je převod automobilů spojen s akvizicí nebo nadcházejícím prodejem. Začátečníci v tomto případě doporučujeme, aby důkladně studovali stávající pravidla týkající se specifik dovozu vozidel v České republice Ukrajina.

Jak importovat auto na Ukrajinu

Pokyny

1

Podle ukrajinských právních předpisů je vozidlo stejně jako jiné zboží dovážené do Ukrajina, podléhá celní kontrole a povolení. Proto se na hraničním přechodu, budete muset vyplnit celní prohlášení ve dvojím provedení, kde se kromě obecných informací, je nutné poskytnout podrobné informace o dovezeného vozidla - vytvořit model, rok výroby, číslo podvozku, atd, stejně jako všechny potřebné dokumenty k němu.

2

Musíte také dokumentovat správnědržení vozidla, poskytnutí příslušných notářských dokladů - kupní smlouvy, dary nebo výměny. Na zakoupeném vozidle musíte předložit originály šeků, faktur, faktur, vystavených na hlavičkových papírech a otisknutých.

3

Pokud jste si osobně zakoupili auto,že kromě data prodeje a podrobných informací o něm obsahuje dokumenty celé jméno, jméno a příjmení. Není vyloučeno, že vám celní úředníci mohou požádat, abyste předložili řadu dalších dokladů, které potvrzují vlastnické právo: pojistné smlouvy a doprovodné doklady o přepravě.

4

Dovážené automobily podléhají dovoznímu celnímu režimus výjimkou dovozů ze zemí, s nimiž Ukrajina uzavřela celní unii nebo mezinárodní smlouvu o zavedení zvláštního celního režimu. Spotřební daně závisí na objemu motoru a na roce výroby vozidla. Není-li možné stanovit rok výroby, je vyznačen rok uvedený v registračních dokladech.

5

Kromě cla a spotřební daně pro dovoz do Společenství Ukrajina vozidlo je placeno DPH, postupuje od celníhodnoty, dovozního cla, spotřební daně a sazby DPH ve výši 20%. Závěrem lze říci, že podnikatel bude muset zaplatit jednorázový poplatek za celní řízení a poplatek za vydání osvědčení o registraci vozidla v policejních orgánů provozu.