Jak používat program ultraiso

Jak používat program ultraiso


UltraISO je malý, ale velmi funkčníprogram pro vytváření a práci s nimi. Program může vytvářet a vypalovat obrazy CD a DVD a upravovat je. UltraISO podporuje přibližně 30 obrazových formátů, mezi nimi ISO, MDF / MDS, IMG / CCD / SUB a další. Je to nenáročné na zdroje. Rozhraní nástroje má klasický vzhled a je přeloženo do různých jazyků, včetně ruštiny. Program běží na operačních systémech Windows, Linux a MacOSJeden z nejlepších programů pro vytváření obrazů disků


Přehled rozhraní

Pochopte, jak používat program,nekomplikované. Když se spustí UltraIso, zobrazí se nahoře okno "Hlavní programové menu", pod ním je panel "Rychlé spuštění". Pracovní prostor je rozdělen na čtyři části. V levém horním rohu se zobrazí informace o obsahu disku otevřeného v programu. Zobrazuje se ve formě stromového seznamu složek. A vpravo nahoře se zobrazí seznam souborů ve vybrané složce. Podrobné informace o nich naleznete v pravé dolní části. V levém dolním rohu je seznam dostupných jednotek.
Ultraiso se vyznačuje vlastním formátem. To se nazývá ISO Zipped - ISZ. Přestože tento formát lze číst pouze pomocí samotného nástroje, stal se velmi oblíbený díky vynikající kompresi dat.

Jak vytvořit obrázek CD / DVD

Vložte disk do optické jednotkyspusťte aplikaci UltraISO a klikněte na tlačítko "Nástroje". V rozevíracím seznamu vyberte možnost "Vytvořit obraz CD". Aplikace otevře nové dialogové okno, ve kterém je třeba zadat jednotku s připraveným diskem a přiřadit cestu ke složce pro uložení obrázku. Kromě toho můžete v této fázi vybrat požadovaný formát - iso nebo například alkohol. Potvrďte výběr kliknutím na tlačítko "Vyrobit"

Jak vypálit obraz CD / DVD

Chcete-li vytvořit disk, klepněte na tlačítko"Nástroje" a vyberte položku nabídky "Burn CD image". V takovém případě je třeba informovat program, kde se nachází složka se soubory. A také zvolit další parametry: způsob záznamu (TAO - Trick At Once nebo DAO - Disk At Once) a rychlost. Je-li nastavena metoda TAO, zaznamená se pouze jedna stopa na jednu recepci. Chcete-li napsat celý disk, musíte použít metodu DAO.
Pokud je v počítači nainstalována aplikace Nero Burning Rom, může UltraISO používat motor této aplikace k vypalování disků.

Jak vypálit disk

Nejprve musíte vytvořit diskový snímek. Je to dost, aby si vybrat soubory, které mají být písemná, a dát je v pravém horním rohu okna programu. V horní části okna se zobrazí objem vybraných souborů. To umožňuje, aby zajistily, že množství souborů, které mají být zaznamenány nebyly překročeny diska.Zatem kliknout na tlačítko „soubor“ z rozevíracího seznamu a vyberte „Uložit cíl jako“, zadejte umístění pro uložení jména a rozšíření obrazu (ISO). Po vytvoření obrazu, klikněte na „Nástroje“ položku menu a použijte volbu „Burn Image CD». V tomto případě určit rychlost nahrávání a další potřebné parametry.

Jak otevřít obraz disku pomocí nástroje UltraISO

Klepněte na tlačítko Nástroje a vyberteNabídka "Připojit k virtuální jednotce". Otevře se okno, ve kterém musíte vybrat požadovaný obraz disku v řádku "Image file". Potom klikněte na tlačítko "Mount" (Nasednout) níže. Kromě toho aplikace může používat disky umístěné v programech Alcohol 120 a Daemon-Tools. Tlačítko Odpojit slouží k odstranění disku z virtuální jednotky. Chcete-li otevřít připojený obrázek, musíte jít do složky "Počítač" a dvakrát kliknout na virtuální disk, který se tam zobrazuje.
UltraIso umožňuje připojit osmvirtuálních disků. Chcete-li změnit jejich číslo, klikněte na "Možnosti" - "Nastavení" - "Virtuální disk". V řádku "Počet zařízení" zadejte počet jednotek, které chcete přijmout.

Vytvoření spouštěcí jednotky USB flash

Chcete-li vytvořit zaváděcí USB flash disk, musítemít připravenou flash disk formátovanou v systému souborů NTFS a předem nahraný obraz spouštěcího disku v iso formátu. Vložte disk do volného portu USB a spusťte aplikaci UltraISO. Otevřete připravený obrázek. Chcete-li to provést, klikněte na tlačítko "Soubor" a z rozevíracího seznamu vyberte možnost "Otevřít". Nyní musíte přejít do nabídky "Boot" a vybrat položku "Write a image of hard disk". Zde musíte najít písmeno odpovídající flash disku a stisknout tlačítko "Write". Způsob nahrávání je nejlépe ponechán ve výchozím nastavení - USB-HDD +.