Jak funguje Zello

Jak funguje Zello

Jeden z nejoriginálnějších komunikačních prostředkůna internetu byl rozhlas Zello, který poskytuje okamžité připojení pro více účastníků konferencí, které se mohou nacházet v různých částech světa.

Jak funguje Zello

Pokyny

1

Princip fungování rozhlasu Zello je poměrně jednoduchý. Každý účastník registruje účet, jehož údaje jsou uloženy na aplikačním serveru. Budete také muset stáhnout rádio klienta do osobního počítače, iPhone nebo zařízení Android. K dnešnímu dni je aplikace Zello podporována většinou pevných a mobilních zařízení s různými operačními systémy, včetně MacOS a Ubuntu. Uživatelé komunikují prostřednictvím dvoucestné hlasové konference nebo připojením k dříve vytvořenému kanálu, který může být otevřen a dostupný pro poslech všech uživatelů služby Zello nebo uzavřen a vyžadující heslo při připojení. Každý uživatel si také může vytvořit svůj vlastní kanál a pozvat uživatele ze seznamu přátel.

2

Chcete-li začít používat Zello, musítespusťte klienta a zadejte data pro autorizaci: přihlašovací jméno a heslo. Poté můžete začít vyhledávat kanály podle jejich jména nebo uživatelů podle přezdívky. Výměna hlasových zpráv s jednotlivými uživateli je možná pouze po autorizaci návratu, a to ihned po připojení k kanálu. Po obdržení stavu důvěryhodného uživatele můžete odeslat zprávu na celý kanál. Do té doby budou slyšet pouze moderátoři a správce kanálu.

3

Chcete-li odeslat zprávu, klikněte na tlačítkodo komunikační tečny. Ve verzích aplikace pro stolní počítač vypadá jako tlačítko se štítkem Zello ve spodní části okna programu. Ve verzích Zello pro mobilní zařízení je dotykové tlačítko umístěno ve středu obrazovky a vypadá jako kruh s oranžovým rámečkem a ikonou mikrofonu uprostřed. Je-li vysílání v současné době obsazeno, zazní tři krátké pípnutí.

4

Můžete poslouchat zprávy současněvíce uživatelů z více kanálů, které jsou aktuálně povoleny. Chcete-li vybrat kanál nebo uživatele pro komunikaci, klikněte na příslušnou položku v seznamu. Je třeba poznamenat, že v mobilních verzích Zello jsou seznamy uživatelů a kanálů na různých kartách.

5

Jedním z hlavních výhod použití Zellarádio je uchování historie zpráv naskenovaných a odeslaných. Je také velmi pohodlné používat náhlavní soupravu handsfree nebo Bluetooth. Pro každý uživatel nebo kanál můžete nastavit požadovanou úroveň hlasitosti. Je také možné odesílat okamžité hovory, včetně krátkých textových zpráv. Podobně jako u většiny běžných posílatelů umožňuje Zello nastavit různé stavy uživatelů, které omezují příjem nebo přenos zpráv.