Amigurumi: panenky

Amigurumi: panenky

Krásné pletené hračky, které pocházejí z Japonska,jsou stále populárnější. Obzvláště často pletené zvíře nebo panenky, to je skvělý způsob, jak ukázat svůj talent pro vyšívání. Amigurumi panenky mohou být miniaturní, hravé nebo interiérové.

Amigurumi panenka

Tradičně, v technice amigurumi,Miniaturní modely, které mohou být použity jako suvenýr nebo hračka. Hlavní rozdíly mezi hračkami vyrobenými jinou technikou - velká kulatá hlava, oční korálky, malé nohy a pera. U pupenů, šatů a oděvů jsou nutné vazby nití stejné tloušťky nebo tenčí. Skutečné japonské amigurumi se skládají z jednoduchých prvků - koule, klobásy, válce.

Pletení Amigurumi panenky

Technika se skládá z háčkování v kruhusloupy bez háčkování, někdy také sloupce s nakidami. Velikost háčku by měla být vybrána tak, aby plátno bylo dostatečně těsné bez otvorů. Pletení šatů je často používáno se složitou vázanou vazbou, někdy je snadnější šit detaily oděvu z tkaniny nebo pletené pletacími jehlami.

Začátek pletení vyplývá z tzv. Kroužkuamigurumi. Tato metoda umožňuje získat část bez díry, na rozdíl od tradičního začátku kruhu uzavřeného v kruhu. Amigurumi kroužek je vlákno zabalené v kruhu, pro které jsou zapojeny smyčky prvního řádku. Za prvé, prsten může být velký, ale když je první řada dokončena, musíte vytáhnout konce závitu a zcela se do něj zavřít uzavřením otvoru.

Amigurumi panenky: schématu

Další pletení se provádí obvyklým způsobem podle schématu. Mnoho systémů amigurumi je přeloženo z japonštiny do ruštiny a představuje popisný popis. Ostatní zůstaly ve formě kreseb - nemusíte se je bát, po krátké analýze bude jasné, že je ještě výhodnější pletět.

Křížky jsou sloupy bez háčkování, maléklíny - přidané tyče, velké - dvojité smyčky, hvězdička označuje místo, ze kterého se má začít opakovat. Počet řádek v řadě je uveden v závorkách. Je-li vše správně připojeno, začátek série by měl vždy odpovídat, takže toto místo je lépe označeno kontrastním vláknem pro ovládání.

Pro usnadnění pletení tenkých držadel a nohou se někdy používají speciální nástroje. Můžete si vzít tenkou tužku a vázat ji v kruhu - to se ukáže přesně a úhledně.